Szeretet = figyelem = fogalom = ugyanazt értjük, egyáltalán értjük, amit érzünk?
Mi a baj a fogalmakkal?
Az a baj, hogy kihívás élővé tenni! Az érzelmek is fogalmak. Hogyan tesszük megfoghatóvá azt, hogy szeretjük önmagunkat? Hogyan áramoltatjuk azt, amiről nem tudjuk mi is az?
Ez nemcsak minket érint, hanem a gyermekeinket is!
Saját baráti körömben lévő gyermekek viselkedésének elemzésekor jött ez az isteni sugallat. Már volt olyan szülő, akinek bepisilős gyermekén segítettem. És talán az ott adott válaszom, másnak is támogatás.
Gyermekek szoronganak. A gyermekkor, nem felhőtlen, még ha mi is azt gondolnánk felnőtt fejjel. Sőt, sokan el is felejtik, miken mentek át. De többnyire már újgenerációs ,érzékeny gyermeket látunk. Félelem kialakul, és ezt csak növeli az újmédiás eszközök, videójátékok kedvelése, meg fikciós thrillerek nézése, de erre most nem szeretnék kitérni. Gyermek sok fogalmat nem ismer, nem tud helyretenni magában, így szorongani, félni kezd.
Szoronganak, félnek. Sokszor meg sem tudják pontosan fogalmazni, mitől, kitől. Félnek attól tudatalatt, hogy elveszíthetik a szüleiket. Ezért fontos nekik mondogatni, hogy mint szülők, ti ÉLTEK, és szándékotokban áll életben maradni. Ők biztonságban vannak, még éjjel is (aki bármit is lát éjjel, azon gyermekeknek kislámpást lehet hagyni. EZ bepisilés elmaradását és teljesalvást is jelentheti). Bizonyos esetekben, lehet az is, hogy bármikor felébred, legyen valami zaj körülötte, erre használnám a hangszimulátort. attól még, hogy mélyen alszik, tudattalan érzékeli, hogy minden RENDBEN, ezt kell neki erősíteni, BIZTONSÁGBAN van, de nemcsak Ő, hanem SZÜLŐK is. ott vagytok mellette. ezt kell sulykolni szóban, tettben, írásban stb., hogy átmenjen.
Szeretet = figyelem egyenlőséget kell újratervezni. Nem kell figyelni rád közvetlenül, hogy érezze szereted!
BIZTONSÁG- mint fogalom, érzés áttétele mindennapokba!
Tehát, akkor is SZERETED, ha nincs előtted, nincs közeledben, te éppen mással beszélsz, máshol vagy. Lehet egyébként játékokkal pl . bújocskával ezt erősíteni. Érzi- e hogy szereted, ha nem lát, nem érzékel öt tapasztalati érzékszervével?
Erről számos szakirodalom szól már, megfogalmazták, hogy a gyermeknek kell eme fogalomkibontás, de nem lehet, nem elégszer kihangsúlyozni :)
Es ha azt mondom, te mint szülő, mennyiben éled át eme fogalmakat? Feltétel nélküli szeretet, önszeretet, és a biztonság? nemcsak gyermek felé, hanem önmagad fele és felfele tekintve ?
Tedd fel magadban a kérdést: hogyan mondanám el magamnak az önszeretetet, szeretetet, min keresztül kaptam meg én, hogyan adom át? Mit jelent a biztonság? Én bízok -e magamban, életemben, és abban, hogy holnap felkelek?
Áldás rátok!
...